Hakan Pişkin

1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirdi. Kısa bir süre şehir tiyatrolarından çalıştıktan sonra Londra’ya radyo çalışmaları için gitti. Döndükten sonra Devrim Nas ile birlikte “Tiyatro Tİ” yi kurdu. Hem oyuncu hem de yönetmen olarak oyunlar sergiledi. Anaokulundan konservatuar son sınıfa kadar tiyatro eğitmenliği yaptı. Televizyon ve sinema sektöründe film ve dizilerde rol aldı. Atv ve Kanal D’de üstlendiği sunuculukların dışında 20 ye yakın reklam filminde oynadı. “Cumhuriyet”, “Leoparın kuyruğu”, “Sis” ve “Vali” isimli sinema filmlerinde rol almakla beraber, “Zerda”, “Yağmur Zamanı”,”Şöhret”, “Serçe” ve “Lale Devri” gibi televizyon dizileri oynadıklarından bazılarıdır.Şu süreçte tiyatro oyunculuğu, yönetmenliği, eğitimciliği çalışmalarına “Tiyatro Ti”de devam etmektedir.

Eğitimci Yanı

1994’te Tiyatro Ti kurulurken aynı zamanda Pera Güzel Sanatların Tiyatro bölümünün kurucuları arasında bölüm başkanı olarak yer aldı ve böylece oyunculuk eğitimciliğine başladı.

İstanbul Güzel Sanatlar Tiyatro bölümünü kurdu ve bölüm başkanı olarak çalışmalarını sürdürdü.

İstanbul TED Kolejinde Drama öğretmenliği yaptı.

Çevre Kolejinde Drama öğretmenliği , Uygulamalı dersler bölüm başkanlığı ve sanat koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

MSM Konservatuar bölümünde Sahne Teorisi ve Rol dersleri verdi.

Marmara Üniversitesi Sinema -Televizyon Bölümünde Oyunculuk Yönetimi dersleri verdi.

Bu süreçte Tiyatro Ti’de ki oyunculuk eğitimi çalışmalarına aralıksız devam etti.

KONFERANS VE WORKSHOPLAR

  • III.Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi 2005. Murat Dokur ile ‘’Aynılaşma ve Ayrışma’’ konulu 2’li konferans .
  • IV. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi 2007. Murat Dokur ile ‘’Bilginin darplayıcı etkisi’’ konulu 2’li konferans.
  • VI. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi 2011. ’Hayatta ve sahnede Rol giriş-çıkışlarında belirleyici dinamikler’’konulu uygulamalı konferans.
  • 2012 Uludağ Üniversitesi Aura Psiko Terapi Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi Türk Psikiyatri Derneği Bursa Şubesi 2.Ulusal Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Sempozyumunda ‘’Rol ve Benlik İlişkisi’’ atölye.
  • 2014 Uludağ Üniversitesi Aura Psiko Terapi Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi Türk Psikiyatri Derneği Bursa Şubesi 3.Ulusal Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Sempozyumu ‘’Oyun, Rol ve Enerji’’ interaktif kapanış oturumu.